29 kwietnia 2024

Artur Drobniak nowym prezesem ORL w Warszawie

Relacja z XLVI Okręgowego Zjazdu Lekarzy Okręgowej Izby Lekarskiej w Warszawie im. prof. Jana Nielubowicza.

W niesieniem sztandaru Okręgowej Izby Lekarskiej w Warszawie oraz uczczeniem chwilą ciszy pamięci lekarzy i lekarzy dentystów zmarłych w 2023 r. rozpoczęły się 13 kwietnia obrady XLVI Okręgowego Zjazdu Lekarzy Okręgowej Izby Lekarskiej w Warszawie im. prof. Jana Nielubowicza.

autor: KAMILA HOSZCZ-KOMAR

Po formalnym wyborze instytucji zjazdowych – przewodniczącego, prezydium i komisji zjazdu – oraz przyjęciu regulaminu  głosowano nad zmianą planowanego wcześniej porządku obrad. Zmianę przyjęto i zjazd rozpoczął obrady jako zgromadzenie wyborcze. O funkcję prezesa ubiegali się Artur Drobniak oraz obecna wiceprezes ORL w Warszawie Olga Rostkowska. Decyzją delegatów XLVI Okręgowego Zjazdu Lekarzy Okręgowej Izby Lekarskiej w Warszawie im. prof. Jana Nielubowicza nowym prezesem ORL w Warszawie został Artur Drobniak. Głosowało 136 lekarzy. Na nowego prezesa oddano 69 głosów, na Olgę Rostkowską 62 głosy, a czterech delegatów wstrzymało się od głosu.

Delegaci wyłonili zastępcę okręgowego rzecznika odpowiedzialności zawodowej, członka Okręgowej Komisji Rewizyjnej, Okręgowego Sądu Lekarskiego i Okręgowej Rady Lekarskiej.

Anna Szarla objęła stanowisko zastępcy okręgowego rzecznika odpowiedzialności zawodowej,

Maria Balcerzak weszła w skład Okręgowej Komisji Rewizyjnej,

Beata Włodarczyk-Mosiołek dołączyła do Okręgowego Sądu Lekarskiego,

Łukasz Jankowski został członkiem Okręgowej Rady Lekarskiej.

Po zakończeniu obrad przewodniczący zjazdu Łukasz Jankowski zamknął XLVI Okręgowy Zjazd Lekarzy Okręgowej Izby Lekarskiej w Warszawie im. prof. Jana Nielubowicza jako zgromadzenie wyborcze z powodu braku kworum niezbędnego do przeprowadzenia części sprawozdawczej.